Dla Rodziców

Adaptacja dziecka w przedszkolu

Adaptacja dziecka w przedszkolu to jeden z ważniejszych momentów w życiu kilkulatka i jego rodziny. Co mogą zrobić rodzice, by pomóc maluchowi poradzić sobie z tym wyzwaniem?

Więcej

Nadpobudliwość u dzieci

Z nadpobudliwością mamy do czynienia wtedy, gdy występuje przewaga procesów pobudzania nad procesami hamowania.

Więcej

Baraszkowanie z dziećmi – wysoko rozwojowe!

Metoda Weroniki Sherborne w przedskzolu i w domu…

W. Sherborne wypracowała w latach sześćdziesiątych własny system ćwiczeń. Ma on zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i w korygowaniu jego zaburzeń. Ćwiczenia te wywodzą się ze szkoły R. Labana. i z doświadczeń własnych i są znane pod nazwą Developmental Movement. Nazwa Developmental Movement, czyli Ruch Rozwijający, bo taką rolę przypisuje mu autorka, wyraża główną ideę metody: posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. Opracowany przez W. Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Z tak zwanego baraszkowania, które pojawia się we wczesnym dzieciństwie każdego zdrowego dziecka i w każdej normalnej rodzinie, stworzyła ona system terapeutyczny. Genialność tej metody polega właśnie na jej prostocie i naturalności.

Savoir-vivre – uczymy dziecko dobrych manier

Któż z nas nie chce mieć dobrze wychowanego dziecka? Mały dżentelmen, czy mała księżniczka, którzy będą zachwycać nie tylko rodzinę ale i otoczenie? Od czego zacząć, co jest niezbędnym minimum, by dzieci nasze były uznane za dobrze wychowane? Co wolno, a czego nie wypada dziecku? Bycie uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia, że wszystkim żyje się lepiej, milej i bardziej radośnie. Dziecko, które kulturalnie i z szacunkiem odzywa się do innych, a swą swobodą nie krępuje innych? To nasz cel 🙂

Więcej

Normy rozwojowe dla trzy- i czterolatków

Przedszkola to pierwszy etap edukacji dziecka.

Więcej

Jak wspierać rozwój emocjonalny dziecka?

Prawidłowy rozwój emocjonalny pomaga dziecku w radzeniu sobie w nowych i trudnych sytuacjach, komunikowaniu się z rówieśnikami i dorosłymi oraz w nawiązywaniu pozytywnych relacji.

Więcej

Jak dbać o zęby dziecka?

Profilaktyka próchnicy, a także leczenie zębów mlecznych są niezbędne dla właściwego rozwoju zębów stałych i formowania się prawidłowego zgryzu.

Więcej

Wspomaganie rozwoju słuchowego dziecka

Dobry słuch wiąże się z rozwoje dziecka, przede wszystkim z rozwojem jego prawidłowej mowy, a w konsekwencji z powodzeniem w szkole. Ma wpływ na rozwój zdolności płynnego czytania i poprawnego pisania.

Więcej

Jak wspierać twórczą aktywność dziecka?

Pobudzanie aktywności twórczej dziecka wspomaga jego harmonijny i pełny rozwój.

Więcej

Bezpieczna zima w przedszkolu

Zima, zima, zima. Pada, pada śnieg!

Dzieci bardzo lubią zimę i zabawy na śniegu. Jest to okres, w którym musimy zadbać o ich bezpieczeństwo.

Więcej