W listopadzie grupa III pod kierunkiem p. Grażyny Zaremby i grupa V pod kierunkiem p. Agnieszki Graj wzięła udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Zwierzakolubni”. Dla zintensyfikowania działań postanowiliśmy połączyć siły i pracę konkursową wykonać wspólnie, przy okazji świetnie się bawiąc i integrując. Był to konkurs ogólnopolski związany z ekologią pod honorowym patronatem Ministra Środowiska. Jako, że prace konkursowe powinny być wykonane w całości lub w przeważającej części z odpadów gromadzonych w przedszkolu, bądź w domach dzieci uczęszczających do placówki nasze działanie rozpoczęliśmy od gromadzenia i segregowania tychże odpadów. Wykonanie pracy na konkurs odbyło się w kilku etapach:

 

1. Cykl zajęć na temat tego, jak należy segregować odpady oraz udział w akcji „Sprzątanie Świata” – (wyjście z dziećmi i porządkowanie terenu wokół naszego przedszkola).

2. Uświadomienia dzieciom, że źle składowane śmieci w większości trafiają wraz z wodami rzek do morza, a następnie do oceanów zagrażając wielu żyjącym gatunkom zwierząt i roślin (opowieść nauczyciela „Torba foliowa”).

3. Oglądanie ilustracji zwierząt  zagrożonych żyjących w oceanie (żółw skórzasty, rekin młot, tuńczyki, orki, itp.).

4. Drugie życie odpadów – tworzenie z nich zwierząt: wycinanie, malowanie i łączenie: tektury, styropianu, plastikowych nakrętek, folii bąbelkowej, pianki poliuretanowej…

5. Komponowanie pracy – rozmieszczanie i przyklejanie wykonanych zwierząt do kartonu o dużym formacie (stary karton po TV), rysowanie pastelami i naklejanie roślin z tektury falistej, sznurowadeł, folii bąblkowej, starych plastikowych miarek (tworzenie podwodnego świata dla wykonanych zwierząt).

6. Omówienie pracy, budzenie radości z uzyskanych efektów.

7. Wykonanie zdjęć pracy plastycznej i wysłanie na stronę internetową organizatorów konkursu.

8. Wyeksponowanie pracy w holu przedszkola.

Działanie te sprawiły dzieciom wiele rodności i satysfakcji. Zaciekawiły i zainspirowały dzieci, co ujawniło się w wypowiedziach oraz spontanicznych pracach plastycznych.

Zdjęcie pracy wraz z opisem i nazwą przedszkola pojawi się w Galerii Konkursowej 27 listopada 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do głosowania: Rodziców, Babcie, Dziadków, Ciocie, Wujków, Sąsiadów i Znajomych… (dla ułatwienia podamy link, gdy tylko rozpocznie się głosowanie). Zajrzyj również tutaj.

Do wygrania mnóstwo ciekawych i bardzo wartościowych nagród dla CAŁEGO Przedszkola, w tym fantastyczne place zabaw i wyposażenia sal, m.in. o wartości 4500zł za I miejsce! Oraz nagrody dla głosujących. Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.

 

Grażyna Zaremba, Agnieszka Graj

galeria