W naszym przedszkolu kształtujemy w dzieciach zainteresowanie literaturą. Postrzegamy codzienne czytanie dzieciom, jako skuteczną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.

W minionym tygodniu zorganizowaliśmy kolejną edycję akcji „Drugie życie książki”, dzięki której dzieci mogły się wymienić książkami między sobą.

Dziękujemy rodzicom, którzy w poszczególnych grupach przychodzili czytać dzieciom wybrane przez siebie bajki. W czwartek 27.04.2017 gościliśmy w naszym przedszkolu panią Monikę Ratajczak z Biblioteki Publicznej w Swarzędzu, która zaprezentowała dzieciom ciekawe książki w różnym formacie. Bardzo atrakcyjne były dla dzieci zagadki z wykorzystaniem rekwizytów występujących w bajkach. Pani bibliotekarka zachęciła dzieci do wypożyczania książek w dziale dla dzieci.

Organizatorzy kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przekonują, że czytanie dziecku codziennie przez 20 minut jest przemyślanym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Warto wprowadzić taki zwyczaj w każdym domu. Z pewnością będzie to wielka korzyść dla dziecka.

Na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl znajduje się lista książek polecanych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Greta Stachowiak
galeria w przygotowaniu