Czwartek 28.09 długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Od samego rana panowało ogromne poruszenie, dzieci przyjeżdżały do przedszkola na hulajnogach i rowerkach,dając tym samym wyraz swoim postawom proekologicznym w Światowym  Dniu bez Samochodu.
Po raz kolejny dzięki życzliwości swarzędzkiej Policji i ku radości naszych milusińskich przed przedszkolem stanęło miasteczko ruchu drogowego z prawdziwymi znakami, sygnalizatorem świetlnym oraz przejściem dla pieszych.
Najmłodsi przedszkolacy po raz pierwszy mogli spróbować swych sił na jednośladach w tak zaaranżowanych warunkach. Starsze dzieci kolejny raz sprawdziły swoje umiejętności jako uczestnicy ruchu drogowego, stosując się ściśle do wskazówek  naszych gości oraz przestrzegając znaków i sygnałów drogowych. Okazało się, że zarówno „doświadczeni kierowcy” jednośladów, jak i najmłodsi bez trudu poradzili sobie ze stojącymi przed nimi zadaniami. Zdaniem naszych ekspertów wiedza i
umiejętności, którymi wykazały się dzieci już dziś otwarły im drogę do zdobycia karty rowerowej.
Spotkanie z przedstawicielami Policji było również okazją do przybliżenia i przypomnienia przedszkolakom zasad bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym zarówno pieszym, jak i rowerowym.
Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Policjant i Panu Policjantowi własnoręcznie wykonane albumy przedstawiające codzienną pracę naszych gości oraz okolicznościowe dyplomy.

Bardzo dziękujemy st. sierż. Annie Wilińskiej oraz asp. sztab. Karolowi Łuszczek za pomoc w organizacji Światowego Dnia bez Samochodu w naszym przedszkolu, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Środowisko oszczędzamy i na jednośladach się poruszamy”.
Ten niezapomniany dzień na długo pozostanie w pamięci i będzie wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach.

galeria w przygotowaniu

Małgorzata Wiedemann