Dnia 14.03.2018 odbył się w naszym przedszkolu XIII Gminny Turniej Regionalny „Wielkopolskie ABC…” z udziałem dzieci z sześciu przedszkoli publicznych.

W związku z obchodami jubileuszu 380-lecia lokacji Swarzędza tematyka konkursu związana była z tradycjami naszego miasta i jego dniem dzisiejszym.

Gości powitali reprezentanci grup III i V w strojach wielkopolskich, którzy wspaniale zaśpiewali piosenkę przewodnią turnieju oraz z wdziękiem zatańczyli wiązankę tańców regionalnych. Poziom turnieju był wyrównany. Dzieci wykazały się wiedzą nt. symboli miasta, charakterystycznych budowli, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych oraz tradycji swarzędzkiego rzemiosła.

Największe wrażenie na jurorach zrobiły przedstawione przez poszczególne przedszkola prezentacje reklamujące atrakcje turystyczne gminy. Dzieci zachęcały do zwiedzania m.in. Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa z wykorzystaniem plakatów, kartonowego ula i pszczółek. Odbyła się także degustacja chleba z miodem. Zachwyciły także rapowane rymowanki o Swarzędzu i piosenki.

 

Koordynator projektu

Greta Stachowiak
galeria