Wtorek 25.09 długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Od samego rana panowało ogromne poruszenie. Dzieci przyjeżdżały do przedszkola na hulajnogach i rowerkach, dając tym samym wyraz swoim postawom proekologicznym w Europejskim  Dniu bez Samochodu.

Po raz kolejny dzięki życzliwości swarzędzkiej Policji i ku radości naszych milusińskich przed przedszkolem stanęło „Mini miasteczko ruchu drogowego” z prawdziwymi znakami, sygnalizatorem świetlnym oraz przejściem dla pieszych.

Najmłodsi przedszkolacy po raz pierwszy mogli spróbować swych sił jako „kierowcy samochodów ekologicznych” w zaaranżowanych warunkach. Starsze dzieci kolejny raz sprawdziły swoje umiejętności jako uczestnicy ruchu drogowego, stosując się ściśle do wskazówek  naszych gości oraz przestrzegając znaków i sygnałów drogowych. Okazało się, że zarówno „doświadczeni kierowcy” jednośladów, jak i najmłodsi bez trudu poradzili sobie ze stojącymi przed nimi zadaniami. Zdaniem naszych ekspertów wiedza i umiejętności, którymi wykazały się dzieci już dziś otwarły im drogę do zdobycia karty rowerowej.

Spotkanie z przedstawicielami Policji było również okazją do przybliżenia i przypomnienia przedszkolakom zasad bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym zarówno pieszym, jak i rowerowym.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Policjant i Panu Policjantowi okolicznościowy dyplomy.

Bardzo dziękujemy st. sierż. Annie Wilińskiej oraz asp. sztab. Karolowi Łuszczek za pomoc w organizacji Europejskiego Dnia bez Samochodu w naszym przedszkolu, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Każdy przedszkolak wie, jak bezpiecznie poruszać się”.

Ten niezapomniany dzień na długo pozostanie w pamięci i będzie wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach.

Małgorzata Wiedemann

galeria