7 maja w ramach realizacji autorskiego programu „Rośnij zdrowo, żyj bezpiecznie” do przedszkola zawitali przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Policji z naszego miasta.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka , to nie tylko gaszenie pożarów, ale także udzielanie pierwszej pomocy, zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielenie pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych. Przedszkolacy mieli okazje obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, a nawet mogły w nim zasiąść.
Wiele emocji wywołało uruchomienie przez strażaków sygnałów dźwiękowych, jednak największy entuzjazm naszych milusińskich wzbudziła możliwość działań praktycznych. Każdy mógł przez chwilę zostać „prawdziwym strażakiem” i „ugasić” pożar.
Przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dzieci popisały się swoja wiedzą dotycząca znajomości numerów alarmowych.
Na pamiątkę  spotkania strażacy obdarowali dzieci upominkami, a dzieci wręczyły gościom specjalnie przygotowane podziękowania.
Dziękujemy za wspólne spólne spotkanie i przekazaną wiedzę.

Małgorzata Wiedemann

galeria