Dnia 25.10.2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Pasowania na Przedszkolaka w grupie ,, Pajacyki”.

O godzinie 12:30 rozpoczęła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka od powitania zgromadzonych gości. Pierwszym punktem uroczystości było przedstawienie przez dzieci programu artystycznego, gdzie  zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie wokalne oraz taneczne. Łzy wzruszenia oraz gromkie brawa były dowodem na to ,że występ przedszkolaków bardzo podobał się gościom. Dzieci występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Następnie wszystkie maluchy złożyły ślubowanie obiecując : co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą, nie płakać, nie szlochać i mocno panie kochać, zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować, zgodnie się bawić, piżamę samemu zakładać i na leżakowaniu nie gadać  powtarzając głośno słowa ,,Przyrzekamy”. Po złożeniu ślubowania punktem kulminacyjnym było pasowanie na dzielnego Przedszkolaka, poprzez symboliczne położenie ,, Łapki Misia Uszatka” na ramieniu każdego dziecka. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz słodkie rogi obfitości przygotowane przez rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólną fotografią.

Serdecznie dziękujemy rodzicom  za pomoc w przygotowaniu niespodzianek dla dzieci, a  nowo pasowanym przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

Wychowawczynie

Opracowała: Dominika Mucha

galeria