Wtorek 22 września niezapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków. Od samego rana panowało wielkie poruszenie.

Do misiowego przedszkola na rowerkach i hulajnogach przyjechali przedszkolacy z trzech najstarszych grup przedszkolnych. Około godziny dziesiątej dzieci 4 i 5-letnie na swych jednośladach wyruszyły z ogrodu przedszkolnego, aby włączyć się w akcję Europejskiego Dnia bez Samochodu- pod hasłem: EkoPojazd na nogę- pokona każdą drogę”.

Przed przedszkolem na naszych milusińskich czekała  ogromna niespodzianka. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki chodnik zmienił się w prawdziwą ulicę, na której „wyrosły” znaki drogowe, sygnalizator świetlny, a nawet pojawiły sie pasy dla pieszych. Sprawcami tych niecodzinnych czarów okazali się policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu- sierż.Anna Bandosz oraz sierż. szt. Sławomir Rurys.

Zanim jednak przedszkolacy wyruszyli na prawdziwą przejażdżkę Policjant Anna przypomniała zasady bezpieczeństwa obowiązujace w ruchu drogowym. Nadszedł czas na część praktyczną, która wcale nie była łatwa. Tyle znaków drogowych, każdy sygnalizował coś innego. Z pomocą przyszedł Policjant Sławek, który doskonale pokierował ruchem i zadbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszej proekologicznej akcji. Dzieci z uwagą słuchały wskazówek Pana policjanta, stosowały się do poleceń oraz wypełniały zadania przestrzegając obowiązujacych przepisów.

Maluszki, które także włączyły się w tą niecodzienną akcję prawidłowo zachowały się  na przejściu dla pieszych odczytując zakodowane w sygnalizatorze świetlnym informacje: „Czerwone swiatło-STÓJ, zielone światło-IDŹ”. W swych eko samochodach doskonale poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem (slalom między pachołkami) i żadne z nich nie przekroczyło niedozwolonej prędkości.

Wszyscy bardzo dobrze zdali swój pierwszy egzamin bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Te niezapomniane chwile długo pozostaną w dziecięcej pamięci.

Jeszcze raz składamy podziękowanie przedstawicielom Policji w Swarzędzu za pomoc w organizacji i uatrakcyjnienie naszej akcji Smile.

Małgorzata Wiedemann

galeria