„Miś Uszatek najdzielniejszy to na świecie miś,

który swoje święto obchodzi właśnie dziś.”

W czwartek 25 listopada w naszym przedszkolu wszystkie dzieci obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolacy z wszystkich grup wiekowych wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi zgromadzili się w sali rytmicznej, która tego dnia zamieniła się w Krainę Pluszowych Misiów. Swoje urodziny w tym dniu obchodził także nasz ulubiony miś z klapniętym uszkiem, który w swoim imieniu i imieniu wszystkich misiów przesłał naszym przedszkolakam podziękowanie za pamięć o tym misiowym święcie.

W te niecodzienne urodziny sale przedszkolne zamieniły się w czarodziejskie krainy, w których na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia, układały misiowe puzzle, słuchały fragmentów bajek o misiowych bohaterach czytanych przez nauczycielkę, śpiewały piosenki o misiach i bawiły się ze swoimi pluszowymi towarzyszami przy muzyce, kolorowały i malowały misiowe portrety oraz piekły misiowe ciasteczka, które potem z wielkim apetytem zjadły na podwieczorek.

Był to dzień pełen wrażeń, lecz to co dobre szybko sie kończy. Już dziś czekamy na kolejne urodziny naszych misiowych przyjaciół, bo trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowych misiów.  

galeria