6 listopada 2009 roku w związku z przypadającym tego dnia Świętem Postaci z Bajek dzieci sześcioletnie odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu.

W holu biblioteki oczekiwała na dzieci P. Janina Jezierska, która zapoznała przedszkolaków z pomieszczeniami bibliotecznymi. Dzieci odwiedziły dział dziecięcy, oddział dla dorosłych oraz czytelnię. Pani bibliotekarka przybliżyła warunki, jakie należy spełnić, aby korzystać z książek zgromadzonych w bibliotece. Ponadto dzieci dowiedziały się, że w oddziale dziecięcym cały księgozbiór znajduje się w katalogu komputerowym, natomiast w oddziale dla dorosłych czytelnicy korzystają jeszcze z tradycyjnego katalogu.

W oddziale dziecięcym czekała na dzieci niespodzianka. Pani Janina zaprosiła dzieci do wspólnego słuchania bajki o przygodach zabawnej myszki oraz przygotowała bajkowe zagadki, które wzbudziły ogólny entuzjazm.

Najwięcej emocji wywołała stojąca w dziale dziecięcy cudowna lampa Aladyna, którą każde z dzieci pocierało, wypowiadając swoje najskrytsze marzenia w nadziei na ich spełnienie.

Z ogromnym zainteresowaniem dzieci podziwiały także wystawę prac konkursowych o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

Wizyta w bibliotece zakończyła się założeniem grupowej karty bibliotecznej oraz wypożyczeniem wybranych przez dzieci bajek, jednak nasza przygoda z książką w bibliotece dopiero się rozpoczęła.

Małgorzata Wiedemann

 

galeria