Dnia 27 września 2012r. o godzinie 9.30 w naszym przedszkolu zaczęło się ekologiczne szaleństwo! Dzieci z grup: 2, 3, 4 oraz 5 przyjechały do przedszkola na rowerach i hulajnogach, bo w Uszatku szykowały się zawody pod hasłem „EkoPojazd na nogę – pokona każdą drogę”.

Rozpoczęliśmy, jak to na zawody przystało, zbiórką przed głównym wejściem do przedszkola. Pani Grażynka Zaremba wprowadziła nas w tajemnice ekologicznych zachowań. Trzeba przyznać, że starszacy w tym temacie zabłyszczeli jak prawdziwe perły! Następnie nastąpiła prezentacja wykonanych przez wszystkie grupy EkoPojazdów, z których każdy odznaczał się wyjątkowym designem. Każdy, mimo identycznego stelaża, był inny. Każda grupa popisała się w tym temacie wzorowo, a trzeba przyznać, że wszystkie grupy poświęciły na to kilka dni pracy! Po wspaniałej prezentacji Pani Agnieszka Graj krótko opowiedziała nam o tym, co nas za chwilę będzie czekało, po czym najmłodsi z nas, czyli czterolatki zabrały ze sobą wszystkie EkoPojazdy i poszły szukać odpowiedniego dla nich toru. Natomiast 5- i 6-cio latki zasiadły na swoich rowerach i hulajnogach i ruszyły na kolejne tory, by w końcu móc zacząć wyścigi. Emocji było co nie miara, tak samo jak radości i śmiechu, oraz gorącego dopingu, w który włączyły się nawet 3-latki. Po pierwszej rundzie nastąpiła zamiana. Dzieci 4 letnie poszły po swoje jednoślady, a starszacy zasiedli do EkoPojazdów. Zabawa tak bardzo spodobała się maluszkom, że i one postanowiły wziąć udział w wyścigach w naszych pięknych ekologicznych autach. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały piękne dyplomy, przygotowane specjalnie na tę okazję. Pełni radości powróciliśmy do przedszkola, długo jeszcze dzieląc się wrażeniami…

Agnieszka Graj

galeria

A tu można obejrzeć jak powstawał jeden z EkoPojazdów – czyli wspólna praca czterolatków z Grupy 2 – Pajacyków. Kliknij tutaj.