Dnia 22.11.br. odbyły sie w naszym Przedszkolu Katarzynki. Zabawa ta, mniej znana niz Andrzejki jednak równie magiczna i czarodziejska, zebrała na naszej sali rytmicznej cudownie przebrane dzieci i panie.

Na wstepie dzieci zostały powitane przez panią Grażynę Zarembę i wprowadzone w niezwykły świat ludowych wierzeń. Dzieci wypowiedziały czarodziejskie hasło „Kasiu, Kasiu daj nam znać, co sie z nami będzie dziać.” Po tych słowach roeszły sie do sal wraz ze swoimi paniami. A następnie przechodziły z sali do sali odwiedzajac różne panie i wykonujac różne działania.

Była sala plastyczna, gdzie młodsze dzieci mogły wypełnić magiczną skrzynię złotymi dukatami, a starsze mogły z niepozornych elementów i dziwnych kresek wyczarować swoje niesamowite obrazki.

Była sala muzyczna, gdzie przy muzyce i piosenkach dzieci mogły wesoło pląsać, zabawiły sie też w zgaduj-zgadulę i odgadywały, kogo pani ukryła pod chustą KLANZY, mogły również odliczać do siedmiu podczas tańca „Magiczna liczba 7”.

Były też 3 sale wróżb. Na każdej inne wróżby przygotowane przez wrózki i cyganki. Był kram z marzeniami, gdzie dzieci mogły wylosować swoje marzenie na przyszłość, były również dwa serca, by dzieci mogły poznać imiona swoich przyszłych wybranek lub wybranków.

Były wróżby z talerzami pod którymi ukryły sie przeróżne wskazówki dla dzieci oraz wróżby z kolorami, które podpowiadały dzieciom co z nimi sie w przyszłości stanie.

Było również wróżenie spod kubków, dzieki czemu dzieci mogły sie dowiedzieć co ich będzie dziś czekać: niespodziankowa-niespodzianka, znalezienie pieniędzy czy smaczny obiadek, oraz koło z zawodami gdzie po zakręceniu butelki dzieci mogły sie dowiedzieć jaki zawód na nie czeka w przyszłości. Trzeba przynzać, że z naszego przedszkola będzie w przyszłości wielu stolarzy 🙂

Na koniec znów wszyscy spotkaliśmy się na sali rytmicznej, a pani Agnieszka Graj dziekując za wspólną zabawę podkreśliła, że to wszystko co się dziś w przedszkolu wydarzyło to tylko zabawa, a to kim będziemy i co nas będzie czekać w przyszłości zalezy tylko od nas samych.

 

galeria