W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z wcześniejszym założeniem, zorganizowany został  konkurs plastyczny, przeznaczony dla dzieci naszego z przedszkola, pod hasłem ”A mnie jest szkoda lata…”.

Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, propagowanie osiągnięć wychowanków naszego przedszkola w ramach pokonkursowej wystawy.

W odpowiedzi na nasz apel napłynęły 54 ciekawe i barwne prace z różnych  grup wiekowych.  Najwięcej prac napłynęło z grupy  II i grupy V. Wykonane wieloma technikami, każdy w swoim rodzaju, wyjątkowe i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano 16 wyróżnień.  Wśród laureatów znaleźli się:

Z grupy I: Martynka,  Sebastianek,  Marcelinka

Z grupy II : Hania ,  Dagmarka,  Nadia , Grzesiu

Z grupy III: Joasia, Oskar, Izabelka, Bartłomiej

Z grupy IV: Zosia

Z grupy V: Patrycja, Martynka, Filipek, Wiktorka

Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu wszyscy  uczestnicy  konkursu zostali uhonorowani   imiennymi dyplomami. Ponadto zwycięzcy otrzymali  drobne upominki

W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów kolorowe i pełne fantazji wytwory uczestników konkursu zostały zaprezentowane w holu naszego przedszkola.

Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu wpłynęło na odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień i możliwości,  dodanie wiary w siebie, osiągnięcia zadowolenia i  poczucia  sukcesu.

Grażyna Zaremba

 

galeria