12 listopada w 2012 r. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste przyjecie do grona społeczności przedszkolnej dzieci z grup starszych.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem naszego przedszkola. Nastepnie  dzieci z grupy II, III, IV i V uświetniły uroczystość piosenkami i wierszmi o tematyce  jesienno- przedszkolnej.

Kandydaci na przedszkolaków mieli do wykonania kilka zadań. Przechodzili przez bardzo długi i ciemny tunel, pokonywali wąską ścieżkę, przeskakiwali przeszkody. Na koniec pili bardzo kwaśny sok, po którym musieli się promiennie uśmiechnąć do zgromadzonych.

Każdy z kandydatów wywiązał się doskonale z zadań. Następnie  dzieci  w obecności wszystkich zgromadzonych, uroczyście ślubowały  przestrzegać zasad panujących w naszym przedszkolu. Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała ich  na „prawdziwych  przedszkolaków”. Pasowane dzieci otrzymały medale  i dyplomy a pani fotograf zrobiła pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie całe przedszkole zaśpiewało „ Na powitanie wszyscy razem  hip hip hura”.

Grażyna Zaremba

 

galeria