8 listopada o godz. 13:00 w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej.

Powitania licznie przybyłych gości dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Ćmakowska. Na uroczystości nie zabrakło także patrona naszego przedszkola Misia Uszatka, który przygotował dla dzieci specjalne zadania.

Mali artyści zaprezentowali się w specjalnie przygotowanym na tą uroczystość programie artystycznym i dali prawdziwy popis swoich umiejętności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W obecności zaproszonych gości wspaniale wykonali zadania przygotowane przez przesympatycznego Misia Uszatka, które otworzyły im drogę wstąpienia do braci przedszkolnej. Wszyscy obecni na sali jednogłośnie stwierdzili, że dzieci zdały swój pierwszy egzamin celująco.

W końcu nadszedł czas ślubowania. Po uroczystym przyrzeczeniu, słowami:” Pasuję Cię na przedszkolaka” pani Dyrektor dotykając ramienia każdego dziecka pluszową „łapką”  Misia Uszatka dokonała ceremoni pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom, medal przedszkolaka, słodką niespodziankę oraz pamiątkową książeczkę ufundowaną przez rodziców.

To pełne wrażeń popołudnie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w sali maluszków przygotownym przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej pieknej uroczystości.