W środę 28.10.2009 odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystościach wzięły udział poszczególne grupy:

 

10.30 – Uroczystość wewnątrzprzedszkolna z udziałem dzieci z grup: 2,4 i 5.

Dzieci zgromadziły się na sali rytmicznej, gdzie powitała ich pani Dyrektor. Następnie został odśpiewany hymn naszego przedszkola i powitany gość – Miś Uszatek, który przybył do nas w ten wyjątkowy dzień. Następnie każda grupa przedstawiła krótki program artystyczny, po którym nastąpiła uroczysta chwila. Ślubowanie złożyli: Paweł Zwierzykowski (gr. 2), Oliwia Mciejewska, Kacper Błaszkowski i Bartek Wichniarek (gr.4) oraz Adam L. (gr. 5)

Nastepnie dzieci te wykonały zadanie sprawnościowe: przeskok przez linkę, przejście przez tunel i rzut piłką do celu, potwierdzając tym samym, że są zwinni i odważni. Na koniec Miś Uszatek paswał dzieci na Przedszklaków, a Panie wręczyły dyplomy i ordery. Nie zabrakło także słodkości, którymi poczęstowała dzieci p. Dyrektor.

Agnieszka Graj

 

galeria


 

12.30 – Uroczystość z udziałem Rodziców i Dzieci z grupy 3.

Dzień 28.10.2009 był bardzo ważnym dniem dla całej społeczności naszego przedszkola. W to piękne październikowe popołudnie  dzieci z grupy III, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg  przedszkola zostały pasowane przez  Panią Dyrektor na przedszkolaków. Specjalnie na tę uroczystość przybył ulubieniec wszystkich dzieci – Miś Uszatek, patron naszej placówki oraz rodzice naszych wychowanków.

Na wstępie uroczystości pani Dyrektor powitała zebranych na sali rytmicznej, po czym  przedszkolaki  zaprezentowały swoje umiejętności taneczne,  śpiewając i ilustrując ruchem piosenki, jakich  nauczyły się w ciągu dwóch miesięcy pobytu w przedszkolu. Występy bardzo podobały się gościom i były nagradzane gromkimi brawami.

Po złożeniu ślubowania oraz odśpiewaniu hymnu przedszkolnego dzieci zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy przy muzyce. Po części oficjalnej wszyscy przeszli do sali „Prosiaczka” na skromny poczęstunek.. Z pewnością dzień ten pozostanie w pamięci nie tylko naszych wychowanków, ale również ich rodziców.

Aldona Tuszyńska

 

galeria


 

14.30 – Uroczystość z udziałem Rodziców  Dzieci z grupy 1.

W srodę 28 paździednika najmlodsze dzieci , zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: patron przedszkola- Miś Uszatek oraz panie Małgorzata Ćmakowska- dyrektor i Dorota Anioł – V- ce dyrektor. Maluchy powitały gości piosenką pt. „ Witam na spotkaniu” , następnie zaprezentowały wspaniały program artystyczny zlozony z tańców i piosenek. Jak przystało na członków społeczności nazego przedszkola wszyscy zebrani odśpiewali hymn „ Misia Uszatka”. Nasz parton- Miś Uszatek bedąc pod wrażeniem umiejętności 3- laków, zdecydował, iz po uroczystym zlożeniu przez wszystkie dzieci Tekstu Ślubowania stają się one Prawdziwymi Przedszkolakami naszego przedszkola. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor- Małgorzata Ćmakowska. Z inicjatywy Rady Rodziców dzieci zostały obdarowane pamiątkową książką Czesława Janczarskiego pt. „ Przygody Misia Uszatka”. 
Uroczystość przebiegla w miłej atmosferze przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Mirela Konieczna

galeria