„Co za przbierańcy tu do nas przybyli?

Dyngusiarze przyszli, żeby czas umilić…”

 

Tymi słowami w dniach 25-29.03.2010 dzieci czteroletnie z grupy II witały widownię zebraną trzykrotnie na sali rytmicznej w naszym przedszkolu.

Jako pierwsi odwiedzili nas uczestnicy warsztatów ze Stowarzyszenia Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Po obejrzanym przedstawieniu młodzież ze Stowarzyszenia obdarowała nas prezentem i życzeniami świątecznymi, przedszkolacy natomiast wręczyli zaproszonym gościom przygotowane wcześniej ozdoby świąteczne i nauczyły przybyłych gości śpiewanych życzeń wielkanocnych, po czym krakowianki poczęstowały zebranych cukierkami. Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewali znane piosenki, a także wzięli udział w zabawach integracyjnych.

Następnego dnia mali artyści wystąpili przed rodzicami. I tym razem nie obyło się bez gromkich braw. Po przedstawieniu dzieci wspólnie z rodzicami wykonały palmy wielkanocne oraz zasiały rzeżuchę w przygotowanych wcześniej pojemnikach.

Ostatni raz dzieci wystąpiły w poniedziałek przed swoimi kolegami i koleżankami z przedszkola. Tym razem mali aktorzy wystąpili już jak profesjonaliści. Widownia nagrodziła ich ogromnymi brawami. Na koniec wszystkie grupy połączyły się we wspólnym śpiewie piosenki „Ko, ko, ko…”

 

galeria