Dnia 23.04.2010r. w Przedszkolu „Pod Kasztanami” w Swarzędzu odbył się VII Konkurs Ekologiczny pt.”Zielono mi, z ekologią jestem na ty”.

 

 W zmaganiach konkursowych brały udział dzieci 6-letnie z gminnych przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowali: Olga Musiał, Józef Biegański i Bartosz Łuczak. Tegoroczna tematyka konkursowa związana była z promocją codziennych zachowań przyjaznych środowisku.

Dzieci doskonale poradziły sobie z konkurencjami turniejowymi, między innymi z  quizem przyrodniczym oraz zadaniem sprawnościowym polegającym na „umieszczeniu skaczących żabek w stawie”. 

W dalszych zmaganiach konkursowych przedstawiciele poszczególnych przedszkoli prezentowali  piosenki i wiersze o tematyce ekologicznej. Niezwykłą kreatywnością wykazały się drużyny wykonując z różnorodnych materiałów „Strażników przyrody”.

Przedszkolacy okazali się również mistrzami w przygotowywaniu potraw z produktów ekologicznych. Własnoręcznie wykonane sałatki warzywne i owocowe oraz kolorowe kanapki wyglądały bardzo apetycznie.

Zmagania turniejowe zakończyły się wręczeniem przez organizatorów wszystkim uczestnikom dyplomów i upominków oraz wspólnym poczęstunkiem i oczywiście degustacją wykonanych przez uczestników konkursu potraw.

galeria