Dzisiaj tj. 16.03.2016 w naszym przedszkolu odbyła się XI edycja Turnieju Regionalnego. Gościliśmy reprezentantów pięciu gminnych przedszkoli.

W związku z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski dzieci wykazały się znajomością postaci historycznych (Mieszko I, Dobrawa) oraz ilustracji przedstawiających Katedrę poznańską.

Wszystkich zachwyciły zaprezentowane przez poszczególne przedszkola zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Obejrzeliśmy ciekawe plakaty, wspaniały przepis na tradycyjne ciasto wielkanocne, dowcipne scenki słowno-muzyczne z użyciem rekwizytów.

Jury było pod wrażeniem różnorodnych pomysłów i niezwykłych umiejętności manualnych dzieci podczas ozdabiania koszyczka wielkanocnego.

Jak przystało na gospodarzy dzieci z Misia Uszatka z grup V i III powitały zebranych gości śpiewem i tańcem. Specjalnie na tę okazję przygotowały dwa nowe tańce wielkopolskie.

Bardzo nas cieszy, że projekt edukacyjny „Wielkopolskie ABC…” zyskał uznanie w Kuratorium Oświaty i został zamieszczony na jego stronie internetowej, jako „Dobra Praktyka”.

 

galeria

Koordynator projektu

Greta Stachowiak