8 października dzieci z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolską i międzynarodową akcję Święta Drzewa, którą w tym roku połączyliśmy z akcją Sprzątania Świata.

Święto Drzewa powstało z inicjatywy ekologów Klubu Gaja – to święto wszystkich miłośników drzew, Ziemi i ludzi.W obecności pana leśniczego dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie młodego przyjaciela przyrody, w oparciu o wspólnie ułożony „Kodeks młodego ekologa”. Przyrzeczenie zostało przypieczętowane umieszczeniem kolorowych liści z imionami dzieci na „Drzewie obietnic.” 
Kolejnym etapem naszej ekologicznej akcji był przemarsz przedszkolaków wokół przedszkola z transparentami o treściach proekologicznych oraz wspólne sprzątanie terenu przedszkolnego. Dzieci zaopatrzone w ochronne rękawice oraz worki na śmieci z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w akcję porządkowania terenu przedszkolnego.
Naszym gościem tego dnia był leśniczy z Nadleśnictwa Kobylepole Pan Ryszard Wagner, który opowiadał dzieciom o roli drzew i lasów w ekosystemie, sposobach ochrony lasów, zmianach zachodzących jesienią oraz swojej codziennej pracy.
Małgorzata Wiedeman

DSCN3839