W środę 13 marca w naszym przedszkolu odbył się kolejny Turniej Regionalny „Wielkopolskie ABC…”, którego tematyka z okazji jubileuszu 50 – lecia istnienia związana była ze Skansenem Pszczelarskim w Swarzędzu i pszczołami. W związku z tym gościliśmy w przedszkolu kierownika Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa.

W turnieju wzięły udział dzieci 5, 6 letnie z sześciu przedszkoli gminnych. Wykazały się znajomością uli eksponowanych w skansenie, przedstawiły ciekawe prezentacje słowno-muzyczne i plastyczne, zachęcające do zwiedzenia Muzeum Pszczelarstwa. Specjalnie na tę okoliczność panie G. Zaremba, M. Konieczna, A. Orłowska stworzyły piosenkę, którą nasi reprezentanci z grupy piątej pięknie zaśpiewali.

Dzieci ze wszystkich przedszkoli zintegrowały się w wielkopolskim tańcu ludowym oraz w zabawie, do której zaprosiła wszystkich dziewczynka w stroju pszczółki.

Wszystkie przedszkola wykazały się niezwykłą pomysłowością i inwencją plastyczną w konstruowaniu ula i pszczółek. Prace były różnorodne i efektowne. Wszystkie przytoczone przez dzieci przysłowia o pszczołach niosły prawdę ludową i humor.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie okolicznościowej scenografii w sali rytmicznej.

 

Koordynator projektu

Greta Stachowiak

galeria