Wizyta przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej z psem „MAŁYM” w Przedszkolu „Miś Uszatek” w Swarzędzu.

 

W dniu.10.2013r. odbyło się  spotkanie poruszające zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Do przedszkola przyszło dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Obaj panowie starali się przekazać dzieciom w jak najbardziej przystępny sposób informacje na temat zagrożeń mogących pojawiać się w codziennym życiu.

Podczas spotkania młodsi przedszkolacy poznali, a starsi przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się pieszych na drodze. Panowie wyjaśnili, jak należy  zachować się w domu bez opieki dorosłych, mówili o zagrożeniach wynikających z zabaw w niewłaściwych miejscach, o potrzebie ograniczonego zaufania do obcych. Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, kiedy zostaną zaatakowane przez psa.

Potem przyszedł czas na pytania, na które nasi goście chętnie udzielali odpowiedzi. Ukoronowaniem spotkania była możliwość pogłaskania psa.

To interesujące spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom książeczek o bezpieczeństwie przez panów z żandarmerii i złożeniem  podziękowań przez dzieci.

Hanna Jankowska

 

galeria