17 listopada dzieci z koła plastycznego brały udział w konkursie Ceramiki i Rzeźby zorganizowanym przez Fundację ARTiFAKT oraz Pracownię Ceramiki i Rzeźby, który odbył się w holu Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Konkurs miał charakter otwarty i był bezpłatny. Po raz pierwszy do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzięki ścisłej współpracy z Pracownią Ceramiki i Rzeźby mieszczącej się w Swarzędzu przy ul. Warszawskiej dzieci z naszego Przedszkola  miały okazję po raz kolejny tworzyć w glinie. Tematem przewodnim konkursu była „Anielskość”.  Dzieci wyrzeźbiły anioły przestrzenne i płaskie. Prace zostały oznaczone numerami i po wypaleniu będą oceniane. Nagrodzone i wyróżnione prace powstałe podczas tego spotkania zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności w grudniu 2014 roku podczas uroczystego otwarcia wystawy i wręczenia nagród w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej.

Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki. Wszystkie dzieci wróciły do Przedszkola bardzo zadowolone z udziału w wyjątkowym spotkaniu oraz, co jest niezmiernie istotne w tym wieku, z poczuciem sukcesu.

Grażyna Zaremba

galeria